JSEcoin Madenciliğin İşlevini Değiştiriyor | Madencilik Yaparak Para Kazanın

Existing Mining Platform

Sevgili Kripto Para Sevdalıları, yeni yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere yeni bir token'dan ve bu token ile birlikte hayatımıza girecek olan platform madenciliğinden bahsedeceğiz. Haydi başlayalım.

JSEcoin Web Sayfası: https://jsecoin.com
JSEcoin Platformu: https://goo.gl/FKkdYs
JSEcoin ERC20 Token Kontratı: 0x2d184014b5658C453443AA87c8e9C4D57285620b

JSEcoin Vizyonu:

Önümüzdeki on yıl içinde kripto para birimleri, dev sunucu çiftliklerinden, sıradan cihazlar kullanan sıradan kullanıcılardan gelen katılımlar vasıtasıyla fikir birliği sağlayan ağlara taşınacaktır. JSEcoin projesi, web tarayıcıları içerisindeki arta kalan kaynaklar tarafından desteklenen ve genel olarak kullanıcılar tarafından benimsenen enerji verimli bir kripto para birimini yaratıyor. 

Günümüzde madenciliği yapılan en büyük kripto para birimleri, verilerin korunması ve güvenli depolama adına blok zinciri güvenliğini sağlamak için matametiksel bir işlem olan şifreli karmaşayı (hashing) yürütebilmek için madencilere güvenmektedir. Genel olarak bu süreç, madenciler arasındaki rekabet gücü nedeniyle büyük miktarlarda hesaplama gücü ve elektrik tüketimine yol açmaktadır.

Bununla birlikte, bu işlemi, artı güç kullanarak standart bir PC veya mobil cihazda gerçekleştirmek mümkündür. Bir web sitesine bir javascript snippet'i yerleştirilerek, web sitesini ziyaret eden tüm ziyaretçiler, ölçekle birleştirildiğinde madencilerin yerini alacak olan karma şifreleme işlemini gerçekleştirebilir. Web sitesi sahipleri daha sonra para biriminin dağıtımıyla ödüllendirilebilecektir.

Artı CPU gücünün kullanılması ile Geleneksel kripto para birimi ağlarına göre büyük enerji ve maliyet tasarrufu yapılabilir.


Geleneksel madencilik yapılan kriptolarda en büyük sorun, harcanan fazladan enerji tüketimidir. Örneğin Fas, İrlanda ve Sri Lanka ülkelerindeki saatlik enerji tüketimi, bitcoin ağında tüketilen enerjiden daha fazladır. Dolayısıyla madencilik için kullanılan elektriksel kaynakların artışı, ne kontrol edilebilirdir ne de sürdürülebilirdir. Kaldı ki eğer BTC fiyatları daha da artarsa, madencilik şirketleri daha da artacak ve elektrik tüketimi çok daha yüksek seviyelere çıkacaktır. İşte uzun zamandan beri söylemeye çalıştığım madenciliğin en önemli negatif yanı da budur. Dolayısıyla, maliyeleri düşürmek için 2 yol izlenebilir: 1) Yenilenebilir enerji kaynakları ile madencilik yapmak 2) JSEcoin'de olduğu gibi platform madenciliği geliştirmek. Elbette farklı bir yol daha var, ama o madencilik olmadan POS fikir birliği ile çalışan sistemlere entegrasyon ile mümkündür.

JSEcoin burada bir farklılık yaratarak web tarayıcısı sekmesinde arka plan kaynaklarını kullanmaktadır. Cihaz kullanılırken, ek güç kullanımı minimaldir. JSEcoin'in hashing algoritmasının CPU kullanımı, bir web tarayıcında video reklamı yüklenmesine göre daha az kaynak talep etmektedir. Web tarayıcısı içerisinde, artan CPU mevcudiyeti kullanarak JSE blok zincirini güvenli hale getirebilmek için verileri etkin bir şekilde toplanabilmektedir.

Gelecekte finans, teknoloji dahil bütün endüstriler enerjiyi verimli kullanan teknolojilere doğru ilerleyecekler. Az güç tüketimi, çok daha fazla iş geleceğimiz olmalıdır.

JSEcoin Ekosisteminde Neler Var?


Ön girişten sonra artık şu JSEcoin madenciliğini nasıl yaparız, bu konuya bir değinelim.  3 haftadır JSEcoin platformunda madencilik yapıyorum ve bilgisayar boştayken, bitcoin madenciliğinde olduğu gibi CPU, GPU'ya aşırı yüklenme yok, hatta hiç fan sesi bile yok. Fan işlev yapmak için CPU'un belli sıcaklıklara çıkması gerekir ama hiç ısınma olmadığı için çalışmasına gerek kalmıyor. Bitcoin ile madencilik yaparken CPU sıcaklığı 77 santigratlara gelirken, JSE ile sıcaklıklar normal bilgisayar ortalamaları olan 45 santigratlarda dolaşıyor.

Platform Madenciliği için yapılması gerek ilk önce BURADAN platforma giriş yapmak. Daha sonra sol menüden mining sayfasına giriş yapıp, START MINING butonuna tıklamak. İsterseniz SETTING butonuna basıp Hash Rate Acceleration kısmını sona (9) getirebilirsiniz. Böylelikle saniyedeki Maximum Hash Rate'i arttırabilirsiniz (Aşağıdaki resimde ayrıntısını görebilirsiniz).

Üzerine basarak büyük halini ve ayrıntısını görebilirsiniz.

AYRINTILI VİDEO

Yorum Gönder

0 Yorumlar