Airdrop - Coinzo Borsası Ücretsiz 40 TL değerinden Token Dağıtıyor

coinzo ile ilgili görsel sonucu

Bu yazımızda sizlere ülkemizde son zamanlarda Bitexen ile başlayan ücretsiz token dağıtan yeni borsalardan bir olan COINZO'dan bahsedeceğiz. Coinzo projesi, (ICO değildir) son 1 yıldır sıklıkla duyduğumuz Ethereum blok zincirinde (blockchain) geliştirilen ERC20 tabancıda bir tokendır. 16.12.2018 tarihinde bu yazı yazılırken, hali hazırda borsada alım-satım tahtalarında işlem yapılabilmektedir. Fakat dağıtılan CNZ-BTC ve CNZ-TL işlemleri 1 Ocak 2019 tarihind aktif edilecektir. Şu an için yapılan alım-satım işlemlerinde ödenen komisyon ücretlerine eşdeğer olacak şekilde 1:1 oranında CNZ token kazanılabilmektedir. Komisyon oranları yukarıda da belirtildiği gibi piyasa yapıcı (maker) % 0.1, piyasa alıcı (taker) % 0.2 olarak belirlenmiştir. Şimdi sizlere bir örnek üzerinden anlatayım. Örneğin 1000 TL'lik bir işlem yaparsanız ve işlemi tahtaya yazdırırsanız, bu bir maker işlem olur ve 1000 TL'nin % 0.1'i 1 TL'ye karşılık gelir. Bu da 1 TL'lik CNZ token alacağınız anlamını taşımaktadır. CNZ tahtaları açılmadığı için varsayılan fiyat olan 0.1 TL üzerinden size 10 adet (1 TL/0.1 TL) CNZ token verilir. Daha sonra komisyonlardan kazanılan CNZ tokenlar tahta açıldığı zaman TL'ye dönüştürülebilecektir. 

Şimdi sıra geldi sizin merak ettiğiniz kısma, başlıkta da belirttiğim gibi, borsaya üye olduğunuz ve kimlik doğrulamasını yaptığınız zaman, hesabınıza 400 CNZ işlenir. Onay sayfası aşağıdaki gibidir. Resmi üzerine basarak inceleyebilirsiniz.Sizlere birazda CNZ yani Coinzo token'dan bahsedelim. Toplam arzı 400 milyon olmakla birlikte bu miktarın sadece % 70'i dağıtımda olacaktır, geri kalanı rezervde bekletilecektir. 3 ayda bir tokenlar yakılacak ve 200 milyon olduğu zaman yakma işlemi sonlandırılacaktır. Buradaki amaç CNZ'lerin enflasyonunu engelleyerek, değer kaybetmesini engellemektir. 

CNZ tokenların bir diğer avantajı, Binance, Kucoin gibi pek çok borsada olduğu gibi alım-satım işlemlerinde komisyon indirimleridir. Komisyonlar indirimli olarak CNZ üzerinden yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda bazı kampanyalar yapılacaktır ve bu kampanyalardan yararlanmak için hesabınızda CNZ bulundurmanız gerekecektir. Bu da CNZ'nin fiyatına doğrudan yansıyacaktır.

coinzo İNCELEME ile ilgili görsel sonucu

Borsa içerisinde bulunan kripto paralara bakacak olursak: Benim en beğendiğim koin olan XRP bulunmaktadır. Bunun yanında BTC, ETH, EOS, NEO ve HOLO diğer kriptolardır. Yukarıda da yazdığı gibi bu borsa elinde NEO tutanlara GAS dağıtımı yapmaktadır. Belkide tercih sebeplerinden biri de bu olabilir. Peki siz ne düşünüyorsunuz diyerek yazımızı sonlandıralım. Hepiniz sağlıcakla kalın ve borsaya BURADAN üye olmayı unutmayın.

Borsanın kullanımı ile ilgili para yatırma, para çekme gibi işlemler hakkında bilgi için TIKLAYIN.


ÜYE OL ile ilgili görsel sonucu

Yorum Gönder

0 Yorumlar