Bedava Electroneum (ETN) Kazanabileceğiniz Musluklar - Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz

electroneum ile ilgili görsel sonucu

Herkese merhaba dostlar, bugünkü yazımızda sizlere electroneum'dan kısaca bahsedip, yatırım nasıl yapabileceğinizi ve son olarak ücretsiz veya başka bir değişle bedava electroneum (ETN) nasıl kazanabilirsiniz göstermeye çalışacağımız. Başlamadan önce bizlere sağ üst köşedeki sosyal medya ağlarımızdan takip etmeyi unutmayınız.

Electroneum Nedir?


Electroneum, kısaltılmış hali ile ETN proof of work (POW) fikir birliğine sahip bir altcoindir. POW fikir birliğine sahip koinlerin madenciliği yapılmaktadır ve dolayısıyla ağın güvenliği madencilerin varlığı ile sağlanmaktadır. Electroneum'un farklı kılan ise mobil mining yapılabilmesidir. Global ölçekte kullanılmayı ve hızlı para transferini sağlamayı amaçlayan ETN, kendi uygulaması üzerinden anında para transferine olanak sağlamaktadır. Yazımızı yazdığımız sırada (26.12.2018) sadece Android cihazlar için kullanılabilirdir. Google Store'dan uygulamayı indirmek, kullanmak ve madencilik yapabilmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. İndirdikten sonra Ayarlar bölümüne gelip Tavsiye programı içerisindeki BİR KOD GIRIN kısmına aşağıdaki kodu (C5F246) girmenizi öneririz. Aynı zamanda aşağıdaki QR kodu da tarayabilirsiniz.


Electroneum, piyasaya maksimum 21 milyar arz edilecek olup şu anda 8,6 milyar adeti al-sat işlemlerinde kullanılabilirdir. Tarihinde en yüksek birim fiyatına 6 Ocak 2018 tarihinde 0.2291 dolar (0.86 TL) ile çıkan ETN o zamanki 24 saatlik işlem hacimleri ile (48 milyon dolar) tarihinin zirvesini yapmıştır. Kripto paralar muhakkak tarihlerinde yapmış oldukları zirveleri tekrardan görmek isterler. Bu da, ETN piyasada var olmaya devam etmesi şartı ile tekrardan bu seviyeleri görmesi ihtimalini bizlere göstermektedir. Coinmarketcap verilerine göre 65 milyon dolar market kapasitesine sahip ETN, 26.12.2018 tarihi itibariyle 59. en kapasiteli kripto para konumundadır. Parakazanix.com olarak görüşümüz ilk 100 içerisinde olması ve yeterli günlük hacimlere sahip olası itibariyle hem yatırım amaçlı hem de al-sat (trading) amaçlı kullanılabilecek bir koindir. Bunu belirtmişken hemen nasıl yatırım yapabileceğini anlatalım.

Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz?

ETN'ye yatırım yapmak gibi bir niyetiniz varsa iki farklı yol izleyebilirsiniz. İlk önce karar vermeniz gereken, alıp uzun zaman unutmak mı istiyorsunuz, yoksa zaman zaman al-sat yaparak aldığınız miktarı arttırmak mı istiyorsunuz? Neden mi çünkü eğer al-sat yapmak istiyorsanız, hacmi olan bir borsada işlem yapmanız gerekmektedir. İşlem yapma hızı ve fırsatı kaçırmamak adına bu önem arz etmektedir. Şimdi sizlere iki farklı borsa önereceğim. Bunlardan biri yerli bir borsa olan Sistemkoin, diğeri ise yabancı bir borsa olan en çok ETN hacmi bulunan Kucoin'dir. Üyelikler için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Sistemkoin Borsası: http://goo.gl/Ducxy5
QR KOD:


Kucoin Borsası: http://goo.gl/hkm21N
QR KOD:

Kucoin içerisinde pek çok kripto para çifti bulunan bir uzak doğu borsasıdır. Electroneum'u hem bitcoin  (BTC) hem de ethereum (ETH) ile alabilirsiniz. Öncelikle yerli bir borsadan BTC veya ETH alıp, Kucoin borsasına göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamada alım işlemini Sistemkoin'den yapabilirsiniz. Alım yaptıktan sonra kriptolarınızı ETN alacağınız borsaya göndermeli ve işleminizi bu borsa üzerinde yapmalısınız. 

Bu konu hakkında her türlü sorunuzu FACEBOOK sayfamızdan sorabilirsiniz.

Bitcoin veya Altcoin Muslukları Nedir?

Bedava ETN biriktirmeye başlamadan önce ETN veya bitcoin musluklarının ne olduğunu açıklayalım. Kripto para muslukları, kullanıcılarına belirtmiş oldukları kriptoları bedava veya ücretsiz olarak dağıtan sitelerdir. Buradaki amaçlardan biri kriptoları insanlara tanıtmak ve sevdirmektir. Çoğu muslukta, aynı zamanda referans sistemi olduğu için, insanlara kriptoları tanıtmak adına reklam yaptırabilme olanağı bulunmaktadır. Bu da, belirtilen kriptonun tanınırlığını arttıracak ve viral şeklinde büyümesini sağlayacaktır. Kısaca muslukların ana mantığı budur. Peki kripto para muslukları nereden gelir elde edip, kullanıcılarına ödeme yapabilmektedir. Çeşitli reklamlar vasıtasıyla gelir elde edip, belli bir kısmını kullanıcıları arasında kripto olarak paylaştırmaktadırlar. 

Tavsiye Ettiğimiz 3 ETN Havuzu ve Ödeme Kanıtları

1- Electroneumfaucet: Okumaya devam etmeden önce BURAYA girip üye olursanız, anlamanız daha kolay olacaktır. Bu muslukla ilgili genel bir tanıtımı Youtube Kanalımızda bulabilirsiniz. BURAYA tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz. Genel prensipleri videoda anlattığımdan burada kısaca belirteceğim. Site içerisinde birden fazla kazanç yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri saatte bir tıklayabileceğiniz "Faucet" kısmı, ikincisi "ShortLinks kısmı, üçüncüsü "Daily Tasks" denilen günlük görevler kısmı, dördüncüsü "OfferWalls" denilen teklif duvarlarıdır. Buralardan yapılan kazançlar sitede EFC olarak biriktirilmekte ve bütün biriktirilen EFC'ler istenildiği zaman "Convert" bölümünden güncel kurla ETN'ye çevrilmektedir. Siteden cüzdanınıza ETN'leri çekebilmeniz için en az 50 ETN toplamanız gerekmektedir. Bizlerin almış olduğu 161 ETN'lik ödemenin kanıtını aşağıda görebilirsiniz.

20181226_203819_rmscr.jpg
2- Picturer: ETN biriktirebileceğiniz bir diğer musluk ise picturer'dır. Üyelik için BURAYA tıklayabilir, üye olduktan sonra okumaya devam edebilirsiniz. Siteye giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı, bir de ETN adresi gereklidir. ETN adresini yukarıdaki açıkladığımız uygulamayı indirerek edinebilirsiniz. İlk kez giriş yaptıktan sonra, otomatik olarak ilk ETN'lerinizi kazanmış olacaksınız. Bir sonraki kazanç için 2 saat beklemeniz gerekmektedir. Kazançlar için ana sayfada CLAIM'e basmanız gerekmektedir. Kazanç ise aşağıdaki tabloya göre gerçekleşmektedir. Siteyi ne kadar çok kullanırsanız kazancınızda o ölçüde artacaktır. Her tıklamada en az 1.5 ETN + bonus alırsınız. Bonuslar ise en kötü ihtimal 0.002 ETN şeklinde artmaktadır. Örneğin 100 kere tıklama yaptıysanız, bonusunuz en kötü ihtimal 0.002*100= 0,2 ETN olacaktır. Bu da her tıklamada artık en az 1.5+0.2= 1.7 ETN kazanacağınız anlamına gelmektedir. Bu belirttiğim en kötü ihtimaldir ve 100 tıklamanızda örneğin 5 sefer 10 ETN gelmiş olsun, bu sefer 5*0,01= 0,05 ekstra her tıklamada kazanç anlamına gelir.

logologo

Bunun dışında browser mining yaparak ekstra ETN kazanabilirsiniz. Mobil mining yapma şansınızda bulunmaktadır. Bunun için android cihazlarda çalışan uygulamayı BURADAN indirip, cihazınıza kurun. Ayarlardan PROMO başlığı altında Tavsiye Programında BIR KOD GIRIN'e basıp C5F246 yazmalısınız. Ödemelere gelecek olursak, ödemeler belli günlerde yapılmaktadır yani sizin bir talep oluşturmanıza gerek yoktur. Hesabınız 25 ETN olduğu zaman ödeme gününde ödemeler, ilk başta giriş yaparken tanımladığınız cüzdan adresine gönderilecektir. Bizlerin almış olduğu 32 ETN 'lik ödemenin kanıtı aşağıda mevcuttur.

20181226_203803_rmscr.jpg

3- Allcoins: Son olarak Allcoins'den bahsedelim. Sitenin tanıtımı ile ilgili videomuzu ilk önce BURADAN izleyebilirsiniz. Site içerisinde pek çok altcoin ve bitcoin bulunmaktadır. Faucethub'ta bulunan kriptoları, faucethub'a, olmayanları da özel cüzdanlara çekebiliyorsunuz. ETN özelinde ödemelerin alt limiti 3 ETN iken, istenen işlem ücreti 1 ETN'dir. Sitenin özellikleri videoda mevcuttur. Fakat kısaca açıklamak gerekirse 5 dakikada bir tıklayabileceğiniz bir musluğu bulunmaktadır. Aynı zamanda Auto Faucet, Web Mining gibi özellikleri ile de ekstra kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Aşağıdan Electroneum'un (ETN) güncel fiyatını takip edebilirsiniz. Böylece yazımızı sonuna geldik. Konu ile ilgili düşüncelerinizi veya sorularınız aşağıdan bizlerle paylaşabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Sağlıcakla kalın.


Yorum Gönder

0 Yorumlar