Chiliz ile Taraftar Tokenleri Nasıl Alınır | Socios Nedir?


Chiliz ile Taraftar Tokenleri Nasıl Alınır | Socios Nedir?

Merhaba bu yazımızda sizlere Socios, Chiliz ve taraftar tokenlerden bahsedeceğiz. Socios projesi ile ilgili yazılabilecek çok şey var ama bu yazıda olabildiğince kısa anlatmaya çalışacağım. Socios, taraftarlar ile kulüpleri bir araya getiren ve bir bağ kurmayı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte takım taraftarları, hem kulüpleri üzerinde söz sahibi olabilecekler hem de yapılan yarışmalar, çekilişler ile çok özel fırsatlardan yararlanabileceklerdir. Bu özel avantajlardan yararlanmak isteyenlerin ilk önce Socios uygulamasını telefonlarına indirmeleri gerekmektedir. Link aşağıda mevcuttur. Vakit kaybetmeden girişinizi tamamlayın.

Socios APP indirme ve üyelik linki: https://bit.ly/2WLoBNY 

Uygulamanın en güzel yanlarından biri ise token avlama kısmıdır. Bu kısımda Aralık ve Ocak aylarında JUVE taraftar tokeni ve Chiliz tokeni avlayabiliyorduk. Bu erken giriş yapanlar için 500 bin adet bu şekilde dağıtıldı. Daha sonra kısa süreliğine diğer taraftar tokenleri dağıtıldı ve bu avlama kısmı taraftar tokeni için şimdilik sonlandırıldı. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi hala avlama kısmı aktif ve bu kısımda SSU (Socios United Token) avlayabiliyoruz. Bu token'in avantajları bulunmaktadır. Mesela 1000 SSU bulunduranlara kısa bir süre önce 1 adet BAR token hediye edildi. İlerleyen zamanlarda çok farklı fırsatların olacağından eminiz.


Şimdi kısaca resmi token ortaklarından bahsedelim. Socios, resmi olarak aşağıdaki kulüpler ile ortaklık kurmuştur. Ülkemizden sadece şu anlık Galatasaray bulunmasına rağmen, yeni kulüplerin ekleneceğinin haberini aldık. Bunun dışında uluslararası ölçekte Juventus, PSG, Barcelona gibi kulüplerin varlığı çok önemlidir. Bu projeyi büyük potansiyele sahip yapan şey de büyük kulüplerin varlığı ile birlikte spor endüstrisinin bütün ülkelerde önemli yere sahip olmasıdır. Bunun yanında E-spor token'i OG ile dövüş şampiyonası token'i UFC'nin (Ultimate Fighting Championship) varlığı da farklı spor dallarına olan ilgi ile projesi çok başka bir boyuta taşıyacaktır. 


Chiliz Nedir?

Chiliz önde gelen blok zinciri tabanlı spor ve eğlence tokenize platformudur. Socios platformunun tokeni ise chiliz olarak bilinmektedir ve taraftar tokenlerinin alımlarında bu token kullanılmaktadır. CHZ token hem BEP-2 (binance ağı) hem de ERC20 (ethereum ağı) blok zincirinde çalışmaktadır. Toplam arzı 8.888.888 adettir. Bunun yanında daha fazla bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz. Taraftar tokenleri ile ilgili bilgi aşağıdaki görseldedir.


CHZ ve Taraftar Tokenleri Nereden Alınır?

CHZ token pek çok borsada listelenmiştir fakat ilk olarak kesinlikle Chiliz borsasına üye olmanız gerekmektedir. Çünkü taraftar tokenlerinin şu an alım satımı sadece burada yapılmaktadır. CHZ bulunan bazı borsalar şunlardır: Binance, Kucoin, CoinEx, HitBTC, Paribu, Upbit

Bugüne kadar taraftar tokenlerinden JUVE, GS, PSG, ATM (Atletico Madrid), ASR (Roma), OG için FTO yani fan token arzı veya farklı değişle satışı gerçekleşmiştir. GS ve OG hariç hepsi 2 Euro; GS 10 TL ve OG 1 dolar  sabit fiyatı üzerinden satılmıştır Aynı zamanda bu tokenler şu an da Chiliz borsasında listelidir. 21.06.2020 tarihi itibariyle borsadaki fiyatları şu şekildedir. JUVE: 7.35 Euro, GS: 2.64 Euro, ATM 4.11 Euro, OG 1.73 Euro, PSG 4.31 Euro. Kısaca bütün tokenler şu an satıldığı fiyatın üzerindedir ve yatırımcısına kâr sağlamıştır. Sıra en önemli FTO'ya geldi. Barcelona token satışı için nefesler tutuldu. Aşağıdaki yazımızın devamında bu satış ile ilgili bilgiler sizlere verilecektir.

BARCELONA TOKEN FTO'su Nasıl Yapılacak?

Chiliz’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Alex Dreyfus bu haftanın başında (15 Haziran 2020) BAR token FTO’su (Fan Token Arzı) hakkında duyuru yapmıştı. Bu duyuru ile birlikte hem Socios uygulaması hem de chiliz borsası üzerinde BAR token FTO’su yapılacak. Sabit fiyat üzerinden 2 Euro’dan satışa çıkarılacak. Bununla ilgili çok yoğun talepten dolayı kampanya koşulları ile ilgili bir güncelleme geldi. Bunları size aşağıda tek tek aktaracağım ama öncelikle 22 Haziran’da gerçekleşecek bu fırsatı kaçırmak istemeyenler hem uygulamaya hem de borsaya üyeliklerini açıp KYC’lerini tamamlasınlar.

Socios APP indirme ve üyelik linki: https://bit.ly/2WLoBNY 
Chiliz borsası üyelik linki: https://bit.ly/2Wwh6cf

1- Socios App üzerinden daha önce 200 bin satış yapılacağı açıklanmıştı. Bu rakam 250 bin’e çıkarıldı. 
2- Socios App üzerinde Türkiye saati ile satışlar 14:00’da başlayacak ve 45 dakika içerisinde her kullanıcı maksimum 50 BAR token alabilecek. 22 Haziran 14:45’den sonra bu limit kalkacak ve maksimum 1500 BAR’a kadar alım yapılabilecek, böylece herkes BAR token alma şansına erişecek.
3- Chiliz borsası üzerinde alım yapmak isteyenler için daha önceden yapılan açıklamaya göre 19 Haziran’a kadar borsada 2 bin dolar bulundurma şartı vardı. Bu şart 150 bin CHZ olarak revize edildi. 
4- Chiliz borsasında satışlar 4 farklı süreci kapsayacak ve her süreçte en fazla 500 adet alınabilecek. Dolayısıyla borsa üzerinde bir kullanıcı maksimum 2 bin adet BAR token alabilecektir. 
5- Borsa üzerinde toplam 350 bin adet satışa çıkarılacaktır.

BAR TOKEN FTO’su Türkiye saati ile 22 Haziran 14:00’da başlayıp, 24 Haziran 14:00’da bitecektir.


FC Barcelona blokzinciri için Chiliz ile işbirliğine gitti ...

22 Haziran FTO'sunda 600 bin adet BAR token borsada dakikalar içerisinde biterken; uygulamada yaşanan yoğun talepten dolayı 1 saatlik gecikme ile birlikte 1 saat içinde sonlandı. Birlerde bu etkinlikte 48 adet FTO alabildik. Yatırım yapan herkese bol kazançlar dilerim. Alamayanlar ise 24 Haziran günü borsada listelendiği zaman alma şansına erişebilirler. Borsanın üyelik linki yukarıda konu içerisinde mevcuttur.CHILIZ VE SOCIOS İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ GELİŞMEYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ. GELİŞMELER OLDUKÇA SİZLERİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN BİLGİLENDİRMEKTEYİZ. BUNUN YANINDA VİDEOLAR ÇEKEREK ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELERİ SİZLERE AKTARIYORUZ. BİZLERİ SOSYAL MEDYALARDAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN.

Yorum Gönder

0 Yorumlar