ASTAR NETWORK NEDİR VE NEREDEN SATIN ALINABİLİR

ASTAR NETWORK NEDİR VE NEREDEN SATIN ALINABİLİR

Astar Network, Polkadot üzerinde WebAssembly (WASM) + Ethereum Virtual Machine (EVM) için bir Akıllı Sözleşme Merkezidir. Astar, birden fazla blok zinciri ve sanal makineyi destekleyen çok zincirli bir akıllı sözleşme platformudur. Polkadot Network, bir katman 0 geçiş zinciridir ve Astar Network, WASM ve EVM akıllı sözleşme uygulamalarının bunun üzerine inşa edilmesi için tam yardımcı program sağlar. Astar Network, geliştiricilerin güvenli ve modüler bir blok zinciri üzerinde WASM ve EVM akıllı sözleşmeleriyle oluşturmaları için en iyi çözümü sunar.

ÇOK ZİNCİRLİĞİ GELECEĞİN KALBİ

Astar Network, çok zincirli geleceğe açılan bir kapıdır. Astar Ağı aracılığıyla, Polkadot'a birden fazla Ethereum, Polygon gibi katman 1 blok zincirleri bağlanabilmektedir. Aşağıdaki görselde de görülebildiği gibi, ASTAR ağı polkadot'u diğer katman 1 ağlarına bağlayabilmektedir ve bu ağlar üzerinde akıllı kontratlar oluşturabilmesine imkan sağlayabilmektedir.


ASTAR Network, Polkadot üzerinde geliştirilmiş bir paralel ağ olduğu için, Polkadot'un da çalışma prensibini anlamamız gerekmektedir. Bunun için sizler için hazırladığım sunum videosuna göz atmanızı öneririm.


ASTAR NETWORK'ÜN TOKENİ ASTR NEDEREN ALINIR?

ASTR tokenin toplam arzı 7 milyardır ve piyasada 10.03.2022 tarihinde 2 milyar adeti bulunmaktadır. Bu token yüksek hacimli ve prestijli borsalarda işlem görmektedir. Bunlardan bazıları, Binance, Huobi, Kucoin ve Gate.io borsalarıdır. Hangi borsadan almak istiyorsanız borsanın isminin üzerine tıklayarak giriş yapabilirsin.

ASTAR NETWORK İÇİN YATIRIM YAPAN FİRMALAR

ASTAR geleceğin WEB 3.0 alt yapısını inşa etmeye başlarken, arkasına çok sağlam yatırımcıları aldı. Bunlardan en önemlilerini şu şekilde: Binance Labs, Coinbase Ventures, Crypto.com Capital, Hashkey Capital, Huobi Ventures, Alameda Research, Okex Blockdream Ventures sıralayabiliriz.


10.03.2022 tarihinde açıklanan en son kuluçka dönemi desteği Microsoft tarafından geldi. Microsoft Ürün Pazarlama Müdürü Mikito Ebishima'nın yaptığı açıklama şu şekilde: 

Astar Network'ü desteklemekten heyecan duyuyoruz. Temamız 'Gezegendeki her insanı ve kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirmek'tir. Microsoft, Web3 geliştirmeyi her zaman desteklemiştir ve Astar'ın harika şeyler başarabileceğine inanıyoruz! 

ASTAR Network'ün kurucusu Sota Watanabe, Microsoft ile yapılan bu iş birliğini şu şekilde aktardı:

Microsoft, girişimcilere büyük ölçüde yardımcı olacağına inandığımız Astar ekosistemindeki kuluçka projelerine birinci sınıf kaynaklar sağlıyor. Microsoft'un dünyanın en açık fikirli teknoloji liderlerinden biri olarak Web3.0 öncülerine ve Astar ekosistemine olan bağlılığını takdir ediyoruz.

ASTAR NETWORK'Ü VE ÜZERİNDE GELİŞTİRİLECEK PROJELERİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ. BU KONU İLE İLGİLİ VİDEOMUZU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Yorum Gönder

0 Yorumlar