CHILIZ SCOVILLE TESTNET AŞAMALARI - CHILIZ CHAIN 2.0 GELİYOR

 Chiliz Scoville Testnet Aşamaları

Chiliz (Socios), çoğu kripto para (blok zinciri teknolojisi) sevdalısının bildiği gibi 2019 yılında faaliyete geçen bir spor fan token projesidir. Chiliz kısaca anlatılacak olursa; taraftarların tuttukları veya destekledikleri kulüp ve/veya sporcular ile etkileşim kurmalarına olanak sağlayan, gerçek hayata dokunan gerçek bir blok zinciri projesidir. Chiliz bir sonraki adımda Chiliz Chain 2.0 (CC2) ile spor ve eğlence endüstrisine odaklanarak web 3.0 ekosistemi üzerinde yeni NFT'ler çıkartılabilmesine olanak sağlayacaktır. CC2'nin mainnet aşamasına geçmeden önce testnet işlemlerinin yapılması ve olası sıkıntıların bu aşamada bertaraf edilmesi gerekmektedir. Testnet aşaması chilizen diye tabir edilen, sizler vasıtasıyla gerçekleşecektir. Bu aşamaları bizler, sizler için "Parakazanix Youtube" kanalında tek tek ele alacağız.  Şimdi sizlere kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra, konunun ilerleyen aşamalarında videoları paylaşacağız.

Chiliz Scoville Testnet, 7 aşamadan oluşan bir süreyi kapsamaktadır. Bu aşamalar, bu yıl içinde mainnet lansmanı için hedeflenen Akıllı Sözleşmelerin oluşturmasına, test edilmesine ve denetlenmesine olanak tanıyacaktır.

➡️ Testnet’in amacı nedir?

Test ağı, daha sonra Chiliz Chain 2.0 (CC2) ana ağında oluşturulacak olan Akıllı Sözleşmeler için bir test alanıdır ve chilizenlere ağda bulunan Akıllı Sözleşmeler ile etkileşime girme ve test etme şansı vermek için açılmıştır.

➡️ Chiliz Chain 2.0'ın amacı nedir?

CC2'deki temel amaç, paydaşların ağ etkisine dayalı güvenli bir topluluk içinde web 3.0 deneyimleri oluşturabildiği, Spor ve Eğlence endüstrisine odaklanan bir web 3.0 ekosistemi oluşturmaktır. Küresel markalara erişin ve özel bir şey yaratmak için halihazırda var olan büyük bir spor ve eğlence altyapısından yararlanın.

CHILIZ CHAIN 2.0 AŞAMALARI

Aşama 1 - Anaheim (31 Mart)

✅  CHZ ve Fan Token Musluğu

✅  Block Explorer

✅  NFT Üretimi Akıllı Sözleşmesi

✅  Topluluk Geliştirme Erişimi

Aşama 2 - Jalapeno (17 Mayıs)

✅  DEX

✅  Github repo yayınlanması

✅  Oylama akıllı sözleşmesi (Fan Token Oylaması)

Aşama 3 - Serrano (Açıklanacak)

⏳  Tam belgelerin yayınlanması

⏳  Kullanıcılara node oluşturma erişimi

⏳  Zincir üzerinde yönetişim/oylama arayüzü yayınlanması

⏳  Testnet Forking (çatallama)

Aşama 4 - Cayenne

⏳  CHZ Staking

⏳  Delegatörler

⏳  Son denetimler

Aşama 5 - Pequin

⏳  CHZ zincirler arası köprü

Aşama 6 - Malaqueta

⏳   Fan Token zincirler arası köprü

Aşama 7 - Habanero

⏳  Mainnet başlangıcı - 4. Çeyrek


AŞAMA 1 - ANAHEIM


AŞAMA 2 - JALAPENO

Yorum Gönder

0 Yorumlar