HAREKET ET PARA KAZAN (MOVE TO EARN) UYGULAMA ÖNERİLERİ

HAREKET ET PARA KAZAN (MOVE TO EARN) UYGULAMA ÖNERİLERİ


Bugünkü konumuz kripto paralarda popülerliğini hala devam ettiren move to earn uygulamaları olacaktır. İlk önce move to earn nedir bu konuyu açıklayıp, daha sonra bazı uygulama tavsiyelerinde bulunacağız. 

Move-to-Earn (Kazanmak için Hareket Et), yürümek, koşmak, egzersiz yapmak gibi fitness aktivitelerini gerçekleştiren kullanıcılarını kendi kripto para birimiyle (token) ödüllendiren, hızla büyüyen nispeten yeni bir sağlık aktivitesi konseptidir. Kullanıcıların yapmış oldukları aktiviteler genellikle telefon uygulamaları sayesinde takip edilebilirdir. Telefon veri ve konum sinyalleri sayesinde ne kadar hareket edildiği veya akım atıldığı hesaplanarak günlük limitler ölçüsünde kullanıcılar o projenin tokenini kazanabilirler. Projeden projeye farklılık göstermekle birlikte, kimi projelerde NFT ayakkabıları satın alınarak kazanç sağlanabilirken, kimi projelerde NFT satın almaya gerek yoktur. Mesela, StepN uygulamasında GMT token ile ayakkabı satın almak gerekliyken; sweat coin uygulamasında harcama yapmadan da kazanç sağlanabilmektedir.

Pek çok move to earn (M2E) uygulaması, ek kazançlar sunarak tokenlerinin değerini stabilize etmeye çalışırlar. Bunlar aşağıdaki gibidir:

Minting: Bazı uygulamalar, premium hesaplar sunarak üyelik sistemlerine katılmayı tesvik eder. Bunu yapmak için de NFT mintleme işlemi yaptırabilirler.
Trading: Çoğu M2E uygulaması, kullanıcıları daha sonra çeşitli DEX’lerde ve CEX’lerde işlem görebilecek oyun içi para birimiyle ödüllendirir.
Staking: Bazı M2E uygulamaları, kullanıcıların aktif olmadıklarında veya hareket etmediklerinde pasif gelir elde etmelerini sağlayarak, kullanıcıların staking yoluyla kripto kazanmalarını da sağlar.

BAZI MOVE TO EARN PROJELERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Kimi projenin ücretsiz olduğunu söylemiştik. Şimdi sizlere bu projelerden bahsedeceğiz. Bunların kimisinin halihazırda tokeni borsalarda (CEX-DEX) bulunuyorken; kimilerinin henüz tokeni bulunmuyor. Asıl bizler için tokeni bulunmayan projeler büyük önem arz ediyor, çünkü bunlardaki kazanç fırsatları daha büyüktür.

1- SWEATCOIN: 

Sweat uygulaması ile her gün yaptığınız yürüyüş aktivitesi ile günlük SWEAT token kazanabilirsiniz. Bunun yapmak tamamaen ÜCRETSİZ. Ücretli premium paket alınabilir elbette ama kazanmak için zorunlu değil. Ücretsiz bir şekilde ilk 5bin adımınız SWEAT tokene dönüştürülür. Ardından atılacak her 1000 adım için 1 swaet token kazanırsınız. Buradaki maksimum limit 10bin adımdır. Premium üyelikte kazanç iki katına çıkar ve maksimum günlük adım sayısı artar. Ücretsiz yöntemde aynı zamanda 20 dk için 2x kazanç bulunmaktadır. Hemen katılmak için aşağıdaki gerekli linklere bakabilirsiniz.

SWEAT CÜZDANI: https://sweateconomy.com/

Öncelikle uygulamayı indiriniz. Hem Android hem de IOS için uygulama mevcuttur. İkinci adım cüzdan indirme linkine basarak açılan sayfada aşağıya doğru göreceğiniz indirme butonları ile indin ve iki uygulamayı birbirine bağlayan.

SWEAT TOKENİN FİYATINI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

2- PEGASUS: Pegasus, Amino ağındaki yürüyüş (hareket-to-kazanma) karşılığında size AMO token ödeyen ilk uygulamadır. Pegasus, Amino ekosistemini dünya çapında milyonlarca ek kullanıcıya açıyor. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay ve tamamen ücretsizdir. Günlük 10000 adım hedefine ulaştığınız zaman ekstra AMO token ile ödüllendirilirsiniz.

👉 İNDİRME LİNKİ: https://aminorewards.page.link/Mb14 ✅ KOD İSTERSE: parakazanix1003- CORALAPP: 


Binance Labs tarafından destek almış olan CoralApp uygulaması, kullanıcıların şahsen ve blockchain teknolojisiyle desteklenen Metaverse'de sağlık ve zindeliği deneyimlemelerine olanak tanıyacaktır. Arkadaşlarınıza ve topluluğa sağlıklı alışkanlıklar edinmeleri için meydan okuyarak ödüller kazanın. Sağlığınızı takip etme konusunda bilinçli olduğunuz için ödüller kazanın. Uygulamanın fitness bölümü, adım takibi, teşvikler ve ödüller sunan kişisel, grup ve kurumsal yarışmalar gibi eğlenceli özelliklerle doludur. Uygulama beta testnet ağında çalışmaktadır ve token CRL token biriktirmenize olanak sağlamaktadır. Erkenden girip uygulamayı kullananlar kazançlı çıkacaklardır.

👉 UYGULAMAYI İNDİR: https://www.coralapp.io/
KOD: EQBEF2
⚠️NOT: UYGULAMAYA GİRER GİRMEZ İLK İŞ KONUŞMAK SAYFAINDA EN AZ 3 GÖNDERİ PAYLAŞIN.4- CLYSTERUM: 


Yerli bir girişim olan Clysterum, sadece yürüyüş yap veya adım at para kazan uygulaması değildir. Tam anlamıyla sağlık uygulamasıdır. Fakat bizler burada henüz piyasada tokeni olmayan bu projenin CLY tokenini kazanacağız. Günde 10bin adım atarak 2.5 CLY token kazanabiliyorsunuz. En önemli nokta gün içinde atmış olduğunuz adımları saat 00:00 olmadan CLY tokene dönüştürmeniz gerekmektedir.


Yorum Gönder

0 Yorumlar